9 C
Skopje, MK
Saturday, May 30, 2020
Тагови здравје

Таг: здравје

Научниците велат: секојдневното туширање не е здраво

Кога луѓето велат дека не се тушираат секој ден тоа го сметаме за чудно или нехигиенски. Но, дали тушрањето секојдневно е задолжително? Всушност не. Научниците велат...

Намирници кои го победуваат заморот

Во моменти кога вашата енергија драматично почнува да се намалува, концентарцијата станува се послаба и имате чувство на замор, би било добро доколку земете...

Како да живееме подолго

Придобивката на новото време е продоложување на животниот век, но од друга страна тоа е меч со две остри страни. Зошто? Затоа што динамиката на...

Која храна треба да ја одбегнувате кога сте настинати

За побрзо да се ослободите од настинката, кашлицата или болката во грлото внимателно планирајте го следниот оброк... Газирани пијалоци Конзумирањето на газирани пијалоци не е здраво...

Куркума за чиста кожа и негувана коса

Меѓу многуте ориентални зачини се истакнува куркумата, познат зачин под името Curry. Прекарот „златен зачин на животот“ го има добиено благдарејќи на огромното влијание...

Луѓето што плачат се ментално силни личности

Најшироко прифатената емоцијата, среќата, е знак на самодоверба, позитивна експресија, сигурност, успех и многу други работи. Од друга страна пак, на плачењето веднаш му...
- Advertisement -