24 C
Skopje, MK
Tuesday, July 7, 2020
Тагови живот

Таг: живот

„Среќа се омажи и ти пред неколку години. Време ти беше,...

Пред некој ден се сретнувам со една од моите блиски пријателски од минатото, се немавме видено неколку години. Среќни и двете, што сосема случајно...

Што сакаат децата родителите да прават за нив

Интересно е што родителите секогаш имаат барања за своите деца како дел од процесот на воспитување. Ги поставуваат како задачи преку кои сметаат дека...

Тајниот живот на Марлин Дитрих

За јавноста таа била таинствена, а со нејзината уникатна убавина ги маѓепсувала сите околку себе. Марлин Дитрих е една од најпосебните глумици на 20век,...

Сопствениците на мачки знаат зошто се тие најдобри будилници

Се вели дека појадокот е најважниот оброк во денот. Мачките веруваат во тоа, па затоа секој сопственик на мачка добро знае дека кога мачката...

Цитати по кои Том Хенкс се води во животот

Томас Џефри Хенкс или познат на јавноста како Том Хенкс, е роден на 9 јули, 1956 година во Конкорд, Калифорнија. Првото актерско искуство го имал...

Што открива за вас часот во кој сте родени

Познато е дека секој ден во месецот има своја нумеричка вибрација, така секој час во денот има одредена астролошка фреквенција, која влијае на нашиот...

Совети од постарите кои ќе ве замислат

Понекогаш е потребно да застанете и да размислите за се што правите, кој е патот по кој одите и дали сте навистина среќни... Постарите...

7 причини зошто треба да престанеме да им се докажуваме на...

Понекогаш имaме потреба да му се покажеме на светот дека сме без ниту една маaна, со надеж дека сите ќе нè прифатат и сакаат....

Се што не сте знаеле за бакнежот

Споделуваме неколку интересни факти за бакнежот што сигурно не сте ги знаеле. Со бакнување партнерите потсвесно комуницираат, разменуваат информации, а истото многу им помага при...

Вежбање за време на бременост: бидете во форма 9 месеци

Физичката активност за време на бременоста помага полесно да ги поминете сите 9 месеци. Трудниците кои вежбаат имаат повеќе енергија, болката во пределот на грбот...
- Advertisement -