4 C
Skopje, MK
Wednesday, January 17, 2018
Тагови жена

Таг: жена

„Откако ми дијагностицираа рак, станав фотограф и патувам низ светот.“ -Алиса...

Би се осудиле да ја напуштите работата за да се посветите на своето хоби? Да, тоа е навистина тешка и храбра одлука, која Алиса Росенек...

Жените се уште се платени помалку од мажите за иста работна...

Низ годините, жените постојано се борат за своите права и полова еднаквост. Многу работи се променети, но се уште наидуваме на одредени ситуации кои...

Откријте ги бесконечните можности со Pure Color Love кармините на Estee...

Кој не е љубител на совршени усни? Карминот е моќна алатка и секојдневен дел од животот на секоја жена. Изборот на вистинската нијанса и текстура...

6 нешта што силната жена ги прави кога е во врска

Силните, независни жени се реалност. Тие се многу просперитетни и успешни, а можат да бидат и многу забавни. Една од најчестите грешки што луѓето...

Ако жената покрај вас ги има овие 10 особини, никогаш не...

Луѓето во долги врски еден ден ќе стигнат до точка каде што треба да се запрашаат: Дали е ова навистина личноста со која сакам...

Зошто не треба да лажете паметна жена?

Размислете два пати пред да лажете жена која е паметна! Сосема е природно тоа што примарниот фокус на мажите е секогаш насочен кон надворешниот изглед...

10 едноставни нешта на кои секоја жена треба да се потсети

Кога мислиме дека не сме доволно силни за да успееме во животот поради сите препреки, добро е да се потсетиме на одредени нешта и...

10 мудри совети за жени по 35-та година

  Што треба секоја жена да знае по својата 35-та година: Без разлика колку била добра журката, направи се од себе да се разбудиш во...

KENZO World – откријте ја пред светот вашата моќ!

Смел, спонтан и изненадувачки, парфем кој отвора нови хоризонти кон светот! Свет полн со изненадувања, храбар, забавен и колоритен... Свет кој ја слави слободата на...

Што кога не ви се допаѓа неговиот подарок?

По некој повод - за празник, роденден, годишнина или онака, без некој посебен повод - добивате подарок од својот партнер. Нетрпеливо го отворате, скоро...
- Advertisement -