2 C
Skopje, MK
Tuesday, January 22, 2019
Тагови енергија

Таг: енергија

Дремките се знак на здравје, а не мрзливост

Ако не можете да го поминете денот без да ги затворите очите бар на 15 минути, тоа е сосема во ред. Всушност, научниците откриваат...

Како мажите губат силни жени?

Како се губи жена? Еве вака... Ќе изгубиш силна жена ако не застанеш и не се поздравиш со неа. Таа можеби е поинаква, уникатна,...

Знаци кои покажуваат дека внесувате премногу шеќер

На сите нам добро ни е познато колку храната која е богата со шеќери може да биде штетна за нашето здравје и да предизвика...

Пет изненадувачки придобивки од терапија со масажа

Терапијата со масажа покрај докажаното релаксирачко дејство може многу да направи за вашето физичко и телесно здравје. Светските студии говорат за низата на физички...

Животот може да биде сладок и без шеќер

Понекогаш забораваме дека шеќерот е премногу штетен за нашиот организам и што се би ни се случило доколку го исфрлиме од употреба, секако ова...

Намирници кои го заменуваат кафето

Скоро секое утро се будите уморни, немате сила и енергија за да се мрднете од креветот, а дури ни две шолјички кафе не ви...

Медитација: најдлабокиот сон што може да го доживееме

Она што ни дава длабок одмор се нарекува медитација. Медитација е подлабоко од најдлабокиот сон што некогаш може да го имаме. Кога умот станува ослободен...

Детски цртан филм го објаснува процесот за отварање на 7-те чакри

Санскритскиот збор Чакра (Chakra) буквално се преведува како тркало или диск. Во јога , медитација, и ајурведа (медицина) , овој термин се однесува на тркала...

Пролет во вашиот дом

Годинава, февруари нè изненади со пријатни и пролетни температури. Токму затоа, сега е вистинско време да и кажеме збогум на зимата и ширум да...

Намирници кои го победуваат заморот

Во моменти кога вашата енергија драматично почнува да се намалува, концентарцијата станува се послаба и имате чувство на замор, би било добро доколку земете...
- Advertisement -