15.1 C
Skopje, MK
Monday, April 22, 2019
Тагови емпатија

Таг: емпатија

8 нешта кои емпатичните личности ги доживуваат

Емпатите се познати по тоа што зрачат со енергија и позитивни вибрации. Тоа се луѓе кои имаат моќ да ги доживеат и впијат туѓите...

4 причини зошто нарцисите не можат да имаат длабоки, интимни врски

Што е нарцисоидност? Нарцисоидно растројство на личноста (НПД) е дефинирано како силно чувство на "грандиозност, недостаток на емпатија за другите луѓе и потреба за восхит"....

На луѓето им се допаѓате заради следниве 7 работи – изјавува...

Да оставите добар прв впечаток навистина не е лесно и може да претставува вистински предизвик. Многу луѓе ги мачат прашањата како: дали се на исто...

10 навики на атрактивните луѓе

Атрактивноста е комбинација на повеќе нешта, како што изгледате, но исто така и начинот на кој се движите, како се носите себе си, сликата...

11 знаци дека сте опкружени со злобна личност

Сите сакаме да веруваме дека има нешто добро во сите околу нас. За жал, постојат ''скапани јаболка''. Тие луѓе не се само лоши, туку претставуваат...

Ако плачете за време на филм, вие сте ментално силни

Социјалните научници знаат дека имаме тенденција да им судиме на оние што плачат за време на филмовите. Постојат предрасуди дека луѓето кои плачат се...

7 нешта кои ги правите бидејќи сте високо интелигентни

Интелигенцијата отсекогаш била оспорувана категорија бидејќи науката секогаш се труди да ја измери според стриктни правила и прописи. Децата чиј скор е солиден на тестови...

Што имаат лидерите?

Многу познати и веќе реализирани личности имаат сопствен рецепт за успех. Меѓутоа, дури и да ги дознаете сите детали од нечиј пат кон врвот,...

Добрите дела не прават луѓе

Кога малку ќе подразмислиме, прекрасно е да си добар човек. Тоа е многу поважно од физичката убавина и бројките на банкарската сметка. и воопшто...

Емотивната посветеност кон децата предизвикува здравствени проблеми кај родителите

Ништо не може да ја оспори безусловната љубов и поддршка која родителите ја даваат на своите деца, но едно ново истражување дека емпатичната врска...
- Advertisement -