-6 C
Skopje, MK
Friday, January 19, 2018
Тагови дремка

Таг: дремка

Зошто попладневните дремки се знак на здравје, а не мрзливост ?

Ако не можете да го поминете денот без да ги затворите очите бар на 15 минути, тоа е сосема во ред. Всушност, научниците откриваат...

Дремка на работа – да или не?

Се превртувате во кревет, и не можете да заспиете до раните утрински часови бидејќи размислувате за работата, па се будите уморни и безволни? Не сте...

Колку е навистина здрава попладневната дремка?

Едно ново истражување покажува дека попладневното спиење, кое е подолго од 40 минути, го зголемува ризикот од предвремена смрт. Ова истражување кое опфатило преку 300.000...
- Advertisement -