2 C
Skopje, MK
Tuesday, January 22, 2019
Тагови дом

Таг: дом

Фенг шуи правила – Kако да внесете позитивна енергија и мир...

Фенг шуи - „воздух-вода“ претставува древен кинески систем кој синтетизира повеќе учења, вештини и техники, со цел човекот да се врати или да се...

Внесете празнична магија во својот дом

Дојде периодот од годината кој со нетрпение го очекуваме - време да се украси домот и да си накити елката во духот на новогодишните...

Идеи за мали дневни соби

Имате мала дневна соба и не знаете како да ја уредите? Пред вас е галерија фотографии од дневни соби и од мали простории –...

Уредете го домот според хороскопот

Без разлика дали веруваме во хороскоп, сите знаеме кој е нашиот хороскопски знак, па дури и подзнак. Исто така, сигурно бар делумно сте се пронашле...

Интересни гаџети кои ќе ги посакате во вашата кујна

Што е тајната на совршената кујна? Прекрасен дизајн, напредна опрема, мултифункционалност? Ние мислиме дека секој детал е важен. Понекогаш наједноставните решенија можат да ја направат...

Работите од дома? Декорирајте ја вашата канцеларија

Работите од дома? Зошто тогаш не би го декорирале вашето работно катче како креативно место во кое постојано ќе се чувствувате пријатно. Со малку детали...

Правила за вашиот дом да биде секогаш модерен

Доколку планирате да го уредите вашиот ентериер, и сакате тој да изгледа модерно, практично и со нота на елеганција, тогаш важно е да ги...

Есен во вашиот дом

Внесете топли бои во вашиот дом со овие прекрасни и едноставни украсни проекти. Има толку многу начини за декорирање на вашиот дом. Eсента е време...

9 работи кои мора веднаш да ги ставите во спалната соба

Фенг шуи е древна кинеска вештина за живеење и уредување на просторот кој овозможува да се влијае на енергијата, ако правилно се уреди просторот....

Време е за затоплување на домот

Дали греењето во вашиот дом не ве затоплува доволно? Пополека започнува грејната сезона, вам ви застудува, а не сакате да ја зголемите сметката за греење. Rovus...
- Advertisement -