20.7 C
Skopje, MK
Wednesday, June 19, 2019
Тагови дизни

Таг: дизни

Како меѓусебно се поврзани ликовите од бајките

Сите ги знаеме хероите на Дизни, принцезите и принцовите, јунаците и секој можен лик кој сме го гледале во цртаните филмови. Но, има неколку...

Ликовите од боенките можат да оживеат!

Компанијата Disney Research развила апликација која ликовите од боенките на Вашите деца и Вашите цртежи ги претвара во виртуелни, кои се движат околу екранот...

Дизни откриваат – Снежана има сестра

Дизни најави почеток на нова ера. Анимираните филмски класици одлучи да ги претвори во долгометражни играни филмови. Значи наскоро ќе пристигне, "Убавицата и ѕверот",...

Магијата на Дизни професиите

Светот на Дизни е магично место. Сите ги знаеме ликовите кои живеат таму, сме растеле со бајките и приказните на Дизни и сме мечтаеле...
- Advertisement -