26.1 C
Skopje, MK
Wednesday, July 17, 2019
Тагови дејвид боуви

Таг: дејвид боуви

Ѕирнете во величествената тропска оаза на Дејвид Боуви

Спаѓате ли во онаа армија обожаватели на ликот и делото на Дејвид Боуви и имате нешто повеќе пари на сметка, тогаш може да ве...

Животни лекции од Дејвид Боуви

Боуви никогаш не следел трендови - тој ги поставувше.Човекот кој на сите ни недостига, а музичката сцена никогаш нема да биде иста повеќе. Но,...

Култниот филм Labyrinth на Боуви повторно во кино салите

Фановите на култиниот филм Labyrinth на Дејвид Боуви ќе можат да го гледааат повторно и на тој начин да собираат пари за истражувања кои...

Петиција за улица во чест на Дејвид Боуви

Во вторникот навечер повеќе од 1300 фанови на Дејвид Боуви ја потпишаа онлајн петицијата на change.org  да се реименува улица во неговат чест. Тие...

Почина Дејвид Боуви

Даејвид Боуви, легендарниот музичар и актер, почина на 69 годишна возраст после долга битка со ракот.На неговата Фејсбук страна беше објавена трагичната вест, а...
- Advertisement -