1 C
Skopje, MK
Sunday, December 9, 2018
Тагови дете

Таг: дете

Викавте на детето бидејќи го изгубивте трпението?

Teшко е да бидеш смирен родител цело време и во секоја ситуација. Малку се тие родители кои што успеваат во тоа. Недостаток на сон,...

Што ќе се случи со детето ако премногу го врзете за...

Пред да пристигне на свет, бебето со неговата мајка го дели телото и чувството дека тие се едно. Тоа чувство трае некое кратко време...

Науката потврди – Ова се најдобрите години за да родите дете!

Научно е потврдено кога е најдоброто време да имате дете! Жените во овие години имаат поинтелигентни деца за разлика од оние кои родиле помлади. Научниците од...

Постои апликација која ги спречува децата да ги игнорираат пораките од...

Британецот Ник Херберт смислил и креирал апликација „ReplyASAP“ која автоматски го заклучува мобилниот телефон на децата се додека не одговорат на пораките од нивните...

Вирус наспроти бактерии: Кога е потребен антибиотик?

Koга е детето болно, единствена работа која ви е на ум е што побрзо да оздрави. Понекогаш на детето му е потребен антибиотик за...

Како да бидете совршена мајка?

Среќата на мајката секогаш се базира на онаа на нејзиното дете, бидејќи мајките жртвуваат, дишат и живеат за доброто на нивните деца. Најдоброто нешто...

Русинката Анастасија Книјазева – најубавото девојче на светот

Детски модел и инстаграм ѕвезда, шест годишната Анастасија ја нарекуваат ''најубавото девојче на светот''. Со преку 500 000 следбеници на инстаграм (@anna_knyazeva_official), од ден на...

Што доколку детето е сведок на расправии помеѓу брачните партнери?

Покрај останатите фактори кои влијаат врз здравиот емоционален развој на детето, темелите се поставуваат токму во внатрешноста на семејството. Што доколку детето е сведок...

Како мајката гледа на еден обичен ден, а како детето?

Честопати се вели дека кога си родител деновите се долги, а годините кратки. Следново видео ни покажува како изгледа еден обичен ден, прво од...

10 карактеристики на таткото со добро срце

Децата се нашето богатство. Тие гледаат и учат од нашето однесување спрема светот, но и спрема нас самите. Трудете се да бидете најдобрата верзија од...
- Advertisement -