19 C
Skopje, MK
Saturday, August 15, 2020
Тагови дестинација

Таг: дестинација

Бриж, Белгија – Бајка со мирис на чоколадо

Ако сте од оние личности кои отсекогаш посакувале да постои временска машина која ќе ве одведе во некое минато, бајковито време, оваа дестинација е...

Дестинации за вашиот зимски одмор

Јануари поради неработните денови е одлично време за прошетки, откривање на нови дестинации и нови вкусови. Не мора патувањето да биде надвор од земјата...

Кои се вашите планови за овој викенд?

Конечно викенд! Топла постела, шолја топол напиток, некоја книга во вашите раце или пак филм кој сигурно ќе ви го одвлече вниманието од секојдневните...

Кои се вашите планови за овој викенд?

Се ближи уште еден викенд, а со тоа следи уште еден викенд предлог за максимално уживање во слободното време. Кои се вашите планови? Дали сте расположени...

Како изгледа животот во најскапиот град на светот

Сингапур е град кој секогаш котира високо според удобноста и луксузот кои ги нуди како град. Но таа удобност, чини. Сингапур е магнет за таленти...

4 причини зошто Канада е совршена дестинација за авантуристи

Многумина ја сметаат за студена земја со совршена природа која мора барем еднаш во животот да се посети. Зеленилото со кое е опкружена и...

Деринкију – тајната во Турција

Турција е богата со историја и тајни кои треба да се откриваат. Една таква тајна е и Деринкију, подземниот град во Турција. Се верува дека...

Дестинација Италија: Романтична вечера во пештера

Постои ли нешто поромантично од вечера на море со свеќи? Вечера со свеќи со поглед кон море и ресторан изграден во пештера што ќе ви...

Прочитајте книга, погледнете филм или патувајте низ Македонија

Дали го испланиравте овој викенд? Доколку немате план и идеја што ќе правите и како да го поминете овој викенд, издвоивме 3 работи кои ги...

ТЕНЕРИФЕ- Oстров на вечната пролет

Патувањата ги полнат очите, но и духот. Ве носиме на една бескрајно шармантна прошетка на островот каде секогаш е пролет. Тенерифе е меѓународно познат...
- Advertisement -