13 C
Skopje, MK
Monday, September 23, 2019
Тагови десерт

Таг: десерт

Вкусен десерт кој може да се јаде за време на диета

Скоро во секоја диета е забрането да јадете слатки... Но, што ќе се случи ако најдете некој здрав чоколаден десерт? Дали би требало да го...

Видео рецепт: Чоколаден Брауни колач

Чоколаден брауни колач, кој се сервира со сладолед. Никој нема да му одолее! Состојки 6 јајца 550 гр. шеќер 170 гр. брашно 370 гр. чоколадо ...

Богата континентал торта

Десерт за паметење, богата континентал торта. Состојки Се прават 3 кори од 6 белки 6 лажици шеќер 8 лажици сечкани ореви 2 лажици брашно 1...

Десерт: Браунис тирамису

Браунис тирамису е одличен спој на две превкусни рецепти. Браунис кора 200 гр брашно 1 пециво 1 прстофат сол 60 гр какао во прав 2...

Десерт: Сладолед готов за 10 минути

За денеска имаме десерт на менито. Подгответе сладолед кој ќе биде готов за 10 минути, а притоа нема потреба да користите без миксер и...

Ајде да готвиме: Неодолив чискејк

Ивона Христова во рубриката "Ајде да готвиме" за денеска подготви десерт, ни повеќе ни помалку, туку неодоливиот чискејк! Потребно: Мелена плазма (цело пакување) 200 гр мелени ореви...

Ајде да готвиме: Пудинг со палачинки

Што вкусно се подготви во кујната на "Ајде да готвиме" на Ивона Христова - прочитајте во продолжение. Денеска нема да готвиме - денеска малку ќе...

Ајде да готвиме: Колач – munchmallow!

Секој ден вкусни рецепти за десерт од кои ќе сакате парче повеќе. Ивона Христова во "Aјде да готвиме" подготви Колач - munchmallow! Денеска решив да подготвам уште...

Видео рецепт: Штангли со кајсии

Летото е сезона на кајсии, па затоа денеска направете штангли со кајсии. Зборуваме за многу декоративен, вкусен, а воедно и посен десерт. Брз и...

Видео рецепт: Декоративни падобранци со ореви

Нашиот денешен предлог за десерт е мини падобранци со мелени ореви и фил од жолчки, со декоративен изглед и посебен вкус. Состојки За ПАДОБРАНЦИТЕ ќе ви...
- Advertisement -