11 C
Skopje, MK
Tuesday, October 23, 2018
Тагови дали знаете

Таг: дали знаете

Која е разликата помеѓу тебе и шефот?

Која е разликата да видиме... Кога ти ќе одработиш нешто за подолго време од предвиденото, тогаш си СПОР. Кога твојот шеф работи нешто подолго време, тогаш...

Поинакви, интересни факти за соништата

Сонувањето е едно од најмистериозните и интересни искуства во нашиот живот. Одамна се мислело дека соништата се пораки од боговите. Ни денес не е непознат...

Каква енергија има твојата интелигенција?

Со години луѓето го мерат својот коефициент на интелигенција т.н IQ (ај-кју), за да добијат доказ за тоа колку се “паметни”. Во некои општествени кругови,...

7 работи кои не сте ги знаеле за црното кафе

Сигурно не постои човек кој не ужива во утринското кафе, но што точно знаете за овој популарен напиток? Кафето повеќе од 100 години е омилен...

Дали знаете дека најголемата сообраќајна гужва траела 10 дена?

Светот е полн со информации и приказни за кои никогаш не сме слушнале. Некои ќе не изненадат, некои ќе не зачудат, а некои можеби...

Како да одберете соодветна фотографија за CV?

Поставување на соодрветна фотографија на вашиот Cv формулар или пак на профилот на социјалната мрежа LinkedIn е она што ќе го задржи вниманието на...

Една чаша црвено вино е еднакво на еден час поминат во...

Една чаша црвено вино е еднакво на еден час поминат во теретана, според најновите истражувања. Ако сте премногу зафатени за да ги заврзете своите патики...

Интересни факти кои можеби не сте ги знаеле досега

Колку често наидувате на интересни факти кои ве оставаат зачудени? На пример, дали знаевте дека марихуаната нема статус на наркотик во Северна Кореја? Или дека...

Ако можат психијатрите, можете и вие: трикови за побрзо стекнување доверба

Постои одлична техника која може да ви помогне многу брзо да стекнете доверба кај луѓето. Всушност станува збор за трикови кои ги користат психијатрите...

Митови за сексот – во што верувате вие?

Постојат некои „факти“ кои ги знаеме сите, но овој пат истите се урнати со научни докази. Мит: Со сексот можете да согорите многу калории Вистина е...
- Advertisement -