5 C
Skopje, MK
Thursday, January 24, 2019
Тагови врски

Таг: врски

10 златни правила за успех на секоја врска

Дали сте подготвени да го поминете животот со вашиот партнер? Овие 10 златни правила ќе ви помогнат да ги решите најголемите дилеми во односот...

Знаци кои покажуваат дека ја губите нејзината љубов

Да се разбере женскиот ум и начин на функционирање не е никогаш лесна работа. Кога жените креваат раце од врската, а не знаат (или не...

9 ситуации кога Кери Бредшо беше тотално во право

Кери Бредшо - прекрасната колумнистка од „Сексот и градот“ - некои ја обожаваа, некои не. Но, мораме да признаеме дека таа сепак, имаше право... 1....

Што кога не ви се допаѓа неговиот подарок?

По некој повод - за празник, роденден, годишнина или онака, без некој посебен повод - добивате подарок од својот партнер. Нетрпеливо го отворате, скоро...

Стокхолм синдром во љубовните врски?

Стокхолм синдром е психолошки феномен откриен во 1973та година, кој ја објаснува појавата кога заложниците изразуваат емпатија и симпатија и имаат позитивни чувства кон...

Зошто денешните врски се толку кршливи ?

Сигурно барем еднаш сте се запрашале зошто вашата или нечија друга врска се распадна за толку брзо време... Во ера кога се е инстант,...

Одбираме секс бидејќи за љубов немаме време

Секој ден, секој просечен човек поминува во просек 8 часови на работа и од прилика толку време и на одмор односно сон. Останатиот дел...

Француски рецепт за успешна врска

Ова се тајните на успешните француски парови Француски вина, француски пецива, француска храна, француски бакнеж, француските неодоливи мажи, французинките како заводнички, се што е добро...

5 Работи кои се вредни да ги промените за вистинскиот човек

Предноста во тоа да се биде сингл наместо во врска е во тоа што буквално секогаш може да правите се што вие посакувате. Нема...

Дали разликата во годините е пречка за врската?

Австриските научници ги истражувале правилата на еволуцијата сè со цел да откријат зошто мажите сакаат помлади жени од нив и која е причината поради...
- Advertisement -