1 C
Skopje, MK
Sunday, December 9, 2018
Тагови воз

Таг: воз

Дали супер брзите железници наскоро ќе ги заменат авионите?

Возовите со екстремно голема брзина стануваат конкурентна алтернатива на патувањето со авион на истите релации, како во цената, така и во брзината. Со самите...

Воз кој носи низ најдобрите винарии ширум Америка

„Napa Valley Wine Tours“ овозможија пиењето во јавениот транспорт да биде едно од најврвните доживувања. Овој воз изграден од 1864та, а претворен во вински воз...

Магија од железница: Транссибирската рута

Дури и да не сакате баш многу да патувате со воз, барем еднаш во животот мора да си дозволоте патување со Транссибирската железница. Транссибирската...

Венчавки на невообичаени локации

Доколку сакате токму оваа сезона да го кажете вашето судбоносно да, а притоа сте во битка за слободен термин во класичните свадбени сали, ви...

Зелениот тунел на љубовта

Љубовта е најсилната движечка сила на светот. Создала многу стихови, песни, слики, градби и чуда. Едно такво чудо е и Зелениот тунел во Украина. „Тунелот...

Нов јапонски воз кој нема да можете да го видите

Сеибу железницата во Јапонија сака да ја прослави својата стогодишшница со лансирањето на новиот брз воз кој мимикрира во природата и станува невидлив. Сеибу...
- Advertisement -