8.2 C
Skopje, MK
Thursday, November 21, 2019
Тагови вода

Таг: вода

Неверојатна придобивка за организмот – Топла вода со куркума наутро

Сите се трудиме да конзумираме што е можно поздрава и корисна храна, но често не сме свесни колку всушност моќ има таа врз нашиот...

Кога не внесувате доволно вода…

Општо познат податок е дека водата е најважната супстанција во нашиот организам. Таа ги хидрира клетките, а недостатокот може да предизвика сериозни последици по...

Како правилно се пие вода

Човековото тело се состои од 50-70% на вода. Покрај тоа што пиењето на вода е потребно за извршување на секојдневните активности и функција на...

Нови навики за поздрав организам

На сите нас некогаш денот не ни е доволен за да стигнеме да ги завршиме сите обврски. И ова е најчестиот изговор зошто не...

Заменете ја чашата сок со чаша вода и ќе бидете поздрави

Безалкохолните благи напитоци создаваат зависност исто како и цигарите, алкохолот или психоактивните супстанци. Добро се чувствувате додека ги пиете, но долгорочната употреба може значително...

Детоксикација на организмот во пет чекори…

Чистењето на организмот не е комплицирано доколку се придржувате до едноставните насоки и правила. И наскоро ќе бидете полни со енергија. Овошје - конзумирајте овошје...

Што купуваат најчесто патниците кога летаат со авион?

Ова е прашање кое има многу едноставен одговор. Што се троши најмногу на аеродромите низ светот? Тоа што им е потребно за да останат хидрирани...

Како да се храните ако вежбате

Секогаш треба да се внимава на исхраната во текот на вежбањето. Вежбите кои исцрпуваат бараат внесување на  јаглехидрати, протеини, масти кои се здрави за...

Колку долго телото може да издржи без вода

Познато е дека луѓето може многу подолго да издржат без храна одошто без вода. А сега ви откриваме колку точно дена се во прашање... Махатма...

Fit Up: ЗА ДОБРО ОБЛИКУВАНИ БИЦЕПСИ

Убаво обликуваните раце подразбираат обликувани и изградени бицепси. За да го постигнете тоа, потребни се посебни вежби кои доколку правилно и редовно ги изведувате,...
- Advertisement -