13 C
Skopje, MK
Monday, September 23, 2019
Тагови видео рецепти

Таг: видео рецепти

Крокети со ориз и сирење

Доколку денеска сакате да подготвите полесен ручек или пак совршено мезе, ние имаме супер интересен предлог. Состојки За КРОКЕТИ ќе ви треба: 250 гр. ориз 750 мл. вода 150...

Пилешко во Алфредо сос

Доколку се прашувате што вкусно да подготвите денес, ние го имаме одговорот... Состојки 1 пилешки стек 125 гр. таљатели 100 мл. павлака за готвење 1...

Видео рецепт: Песто Џеновезе со мисиркино месо

Навистина ќе го засакате ова јадење. Ќе ви бидат потребни околу 20 минути за негова подготовка и јадењето е превкусно. Ние одлучивме овојпат да...

Видео рецепт: Колач од пилешко бело месо

За денеска ви нудиме интересна и невообичаена идеја за ручек: едноставен рецепт, со многу вкусен и декоративен резултат! Направете шарен колач од пилешки гради,...

Видео рецепт: Брза чоколадна торта

Има ли некој кој може да одолее на парче чоколадна торта? Направете торта со интензивен вкус на какао и чоколадо, која се подготвува за нешто...

Видео рецепт: Ловечки компири

За денешниот ручек ви предлагаме да направите вкусни компири на ловечки начин, во бешамел сос, со павлака и пржена сланина. Состојки 800 гр. компири 100 гр. сланина 1...

Видео рецепт: Рижото со тиквички и нане

Ова е одличен летен, пребогат со вкусови и лесен за подготовка. Состојки 1 тиквичка една рака свежо нане 1 голема главица бел кромид 3 главици лук 300 грама ориз 500 милилитри...

Видео рецепт: Пилешко помодоро

Пилешко Помодоро е едноставнo, но класично италијанско јадење кое комбинира повеќе прекрасни вкусови. Лесно ќе го задоволите вкусот на вашите пријатели и семејството со...

Видео рецепт: Ќофтиња со сино сирење

За денеска ви нудиме еден интересен и невообичаен рецепт, за сите оние кои сакаат да експериментираат во кујната... За ЌОФТИЊАТА ќе ви треба: 400 гр. мелено...

Видео рецепт: Палачинки со сладолед, овошје и крем

Има ли нешто подбро од вкусна палачинка? Има, палачинка со сладолед. Пробајте го овој рецепт и направете неодоливи палачинки со вашиот омилен вкус на...
- Advertisement -