0 C
Skopje, MK
Monday, December 17, 2018
Тагови брак

Таг: брак

За доброто на детето: развод или заробени во лош брак?

Порано разводот значеше грев - нешто незамисливо, без разлика на причината. Брачните парови остануваа заедно за доброто на детето, секојдневно умирајќи во сопствениот кошмар. „Додека...

Хју Џекман и Дебора Ли Фернес: Дали совршениот брак бил отсекогаш...

Холивуд го обожава, но сите обожавателки му замеруваат поради бракот со 13 години постарата Дебора Ли Фернес, која освен по годините не им е волја...

Кој вели дека бракот значи скротување?

Сите советуваат да стапиш во брак откако ќе доживееш се друго. Предупредуваат дека возбудливите работи, патувањето, истражувањето, забавувањето и страста завршуваат во моментот кога...

7 разлики меѓу мажот со кој се забавувате и оној со...

Постои причина зошто велат дека љубовта е слепа. Кога сме заљубени се надеваме и посакуваме чувствата да ни бидат возвратени, но за жал не...

Ако жената покрај вас ги има овие 10 особини, никогаш не...

Луѓето во долги врски еден ден ќе стигнат до точка каде што треба да се запрашаат: Дали е ова навистина личноста со која сакам...

Зошто не треба да лажете паметна жена?

Размислете два пати пред да лажете жена која е паметна! Сосема е природно тоа што примарниот фокус на мажите е секогаш насочен кон надворешниот изглед...

Зошто паровите кои се расправаат, се сакаат повеќе ?

Врските обично почнуваат со интензивни чувства и пеперутки во стомакот. Сè е глатко и прекрасно. Вие се согласувате меѓусебно и правите компромиси. Но, кога врската...

9 знаци кои откриваат дека тој ќе ве сака, без разлика...

Без разлика дали се сметате себе си за романтичен тип, не е важно. Ништо од тоа нема да биде важно кога ќе го пронајдете...

Страв од брак или нешто друго?

Во последната деценија возрасната граница за стапување во брак е поместена. Се почесто кај младите се јавува страв од обврска и стапување во бракот....

Луѓе со успешни бракови го споделуваат своето искуство

За многу парови всушност изговарањето на судбоносното „ДА“ претставува најлесната работа на светот, но делот кој што е најтежок е всушност- „...и си живееја...
- Advertisement -