0 C
Skopje, MK
Monday, December 17, 2018
Тагови болест

Таг: болест

„Откако ми дијагностицираа рак, станав фотограф и патувам низ светот.“ -Алиса...

Би се осудиле да ја напуштите работата за да се посветите на своето хоби? Да, тоа е навистина тешка и храбра одлука, која Алиса Росенек...

Зошто вработените доаѓаат болни на работа?

Постојат луѓе кои и да кивнат од прашина, нема да дојдат на работа. Но, постојат и вработени кои покрај тоа што се болни, решаваат...

Последен поздрав: Комеморацијата и погребот на Маринко Маџгаљ закажани за утре

Информацијата која викендов ја потресе српската, но и балканската јавност е прераната смрт на српскиот актер Маринко Maџгаљ. Тој по кратко боледување ја загуби...

Шенон Доерти зборува отворено за битката со ракот

Шенон Доерти беше повикана во шоуто на Др. Оз во кое зборуваше отворено за нејзината битка со ракот и како тоа влијаело на кариерата. “Најстрашно...

Фатална несоница – состојба опасна по здравјето

Постои состојба која се нарекува Фатална семејна несоница(FFI - лат.fatal familial insomnia). Шансите некој да се разболи се 1:30 милиони. Во историјата се забележани...

Почина Диџеј Бабура

Рано утринава по кратко боледување на 44 годишна возраст почина Љупчо Петровски познат како Диџеј Бабура. Тој беше беше еден од значајните музички имиња на македонската...
- Advertisement -