5 C
Skopje, MK
Sunday, February 17, 2019
Тагови бобинки

Таг: бобинки

Супермоќните гоџи бобинки

Природата ни дава многу плодови кои се добри за нашето здравје. Едни од нив се и гоџи бобинките. Растат на неколку делови од светот:...

Овошје што мажите треба да го конзумираат за подобар сексуален живот

Според новото истражување чии резултатите се објавени во магазинот “The American Journal of Clinical Nutrition“, бобинките се овошје што го намалуваат ризикот од појава на...

Зошто боровницата треба да биде дел од секојдневното мени

Дали знаевте дека заради многубројните здравствени предности  бобинките, се препорачува да се консумираат секој ден? Во свежата боровница можете да уживате во текот на летнат...
- Advertisement -