1 C
Skopje, MK
Sunday, December 9, 2018
Тагови апликација

Таг: апликација

Постои апликација која ги спречува децата да ги игнорираат пораките од...

Британецот Ник Херберт смислил и креирал апликација „ReplyASAP“ која автоматски го заклучува мобилниот телефон на децата се додека не одговорат на пораките од нивните...

Нови факти за играта која го полуде светот – Покемон

Играта која го полуде светот, Покемон во моментов веројатно е една од најопасните работи кои се случуваат. Луѓето ги бркаат Покемоните притоа не внимавајќи...

Апликацијата WhatsApp достигна рекордна бројка на повици

Популарната апликација за разговори WhatsApp достигна нов рекорд. Имено, од компанијата објавија дека после година дена од воведувањето на опцијата за аудио повици, тие...

Нова апликација во склоп на Google Photos

Google најви нова опција која ќе биде во склоп на Google photos, која автоматски ќе врши организација на албуми и фотографии, функција за која...
- Advertisement -