5 C
Skopje, MK
Thursday, January 24, 2019
Тагови анабела

Таг: анабела

Skin Long Wear Weightless Foundation SPF 15 – пристигна совршената пудра...

Најдете ја совршената пудра за вашиот тен Skin Long Wear Weightless Foundation SPF 15 - BOBBI BROWN. Она што го посакува секоја жена е совршена...

Топ 7 производи за оваа зима што секоја жена треба да...

Секоја жена постојано се стреми да го постигне својот максимум кога е во прашање изгледот и негата за убавина, без разлика на годишното време. Сепак,...

Совршени парфеми за почеток на новата година

Новата година секогаш не асоцира на промена. Си поставуваме нови цели и си ветуваме дека ќе бидеме подобри на секое поле од нашиот живот. Сите...

Откријте ја беспрекорноста на вашата кожа со SHISEIDO SYNCHRO SKIN GLOW...

SHISEIDO SYNCHRO SKIN GLOW Luminizing Fluid Foundation e природна течна пудра која трае долго и го подобрува тенот додека останува незабележлива со голо око....

Месец мај, месец на пролетни попусти и новитети за секоја дама

Со пристигнување на пролетта, на секоја жена и е потребна исклучителна нега. Oвој период од годината треба да бидеме посебно внимателни во изборот на...

Шопинг во парфимериите Anabella со Билјана Црвенкоска

Билјана Црвенкоска е една од нашите најдобри ракометарки, име кое со  години беше дел од репрезентацијата на Македонија. Нејзината кариера ја започнува на 10...
- Advertisement -