11 C
Skopje, MK
Tuesday, October 23, 2018
Тагови актерка

Таг: актерка

„Животот носи изненадувања, лични предизвици и решенија за сите проблеми.“ –...

53 годишната ранцузинка Џулиет Бинош зад себе има успешна кариерка како актерка, уметник и танчерка. Се појавила во повеќе од 60 играни филмови и може да се...

„Отсекогаш сум очекувала многу од себеси.“ -Скарлет Јохансон

Скарлет Јохансон е една од најубавите и најуспешни дами на денешницата. Таа е глумица, пејачка и поранешна манекенка. Позната е по ликовите кои ги...

Бурниот живот на прекрасната Ава Гарднер

За многумина Ава Гарднер, жена со хипнотизирачки заводливи зелени очи, е една од најубавите и најеротичните жени актерки на сите времиња. Оваа црнка го живееше...

Мерил Стрип: Не мора да бидеш популарен. Само треба да ги...

Актерката која не можете да не ја сакате, пред сè заради личноста која ја носи во себе и секако заради нејзината професионалност во изведба...

Никол Кидман, актерката со аристократска убавина

Никол Мари Кидман е родена во Хонолулу, американската држава Хаваи, на 20 јуни 1967 година, од родители по потекло од Австралија. Кога идната ѕвезда...

Приказната на Шарлиз Терон, актерката со јужноафрикански шарм

Шарлиз Терон е една од најпознатите и најомилените актерки во Холивуд. Жена со стил која секогаш изгледа беспрекорно. Професионалец кој секогаш ја одработува улогата...

Рита Хејворт – Трагичниот живот на првата принцеза на Холивуд

Ја нарекуваа првата принцеза на Холивуд, иако медиумите во '40те години ја прогласија за провинцијалка која го остварила американскиот сон. Родена е на 17 октомври...

Која е Челси Хендлер

Челси Хендлер, лице кое сите го познаваат со одлично прифатен хумор од страна на публиката. Но, која е всушност таа? Нејзиното целосно име е...

Маја Анџелоу- „Никогаш не им верувам на луѓе кои не се...

Маја Анџелоу e aвторка на седум автобиографии, писателка на мемоари, поеми, музичарка, актерка и една од најголемите поборници за еднаквоста и човековите права. Tаа почина...

Живот по правила на Мерилин Монро

Мерилин Монро е една од оние личности кои оставиле печат во историјата на луѓето. Иако светот ја третирал како површна блондинка, таа била жена која...
- Advertisement -