1 C
Skopje, MK
Sunday, December 9, 2018
Тагови авион

Таг: авион

Дали супер брзите железници наскоро ќе ги заменат авионите?

Возовите со екстремно голема брзина стануваат конкурентна алтернатива на патувањето со авион на истите релации, како во цената, така и во брзината. Со самите...

Дали би патувале за време на бременост

Едно од прашањата и стравовите кои ги имаат жените кога се бремени, посебно во првото тромесечје е ова - дали е дозволено да се...

9 работи кои можете да ги добиете бесплатно кога летате со...

Ако сте искусен авионски патник, веројатно знаете колку може да биде лимитирана авионската услуга. Но, доколку знаете што барате, ќе научите дека рестрикциите важат...

Русите и Кинезите развиваат авион со кој им се „закануваат“ на...

Кина и Русија ќе инвестираат до 20 милијарди долари за развој на млазен авион за долги релации, со што Пекинг и Москва се обидуваат...

Нова теорија за мистеријата на Бермудскиот триаголник

Бермудскиот триаголник се простира во Атлантскиот Океан помеѓу Флорида, Бермудите и Порторико. Легендата вели дека триаголникот ги „јаде“ бродовите и авионите, без притоа да...

Таа е пилот и вежба јога на најнеобичните места на светот

Марија Петерсон - пилот, докажува дека е возможно да се води здрав начин на живот и покрај тешка и предизвикувачка работа како што е...

После 16 часа лет Solar Impulse 2 слета во Аризона

Авионот Solar Impulse 2, кој лета на сончева енергија вчера слета во Аризона после 16 часа лет од Калифорнија. Инаку и ова дел од...

Технологии кои ни го променија животот

Развојот на науката во голема мера го промени начинот на кој живееме, функционираме, комуницираме. Некои технологии кои се толку корисни што денес би било...
- Advertisement -