-4 C
Skopje, MK
Wednesday, December 12, 2018
Тагови авантури

Таг: авантури

Спакувајте ја торбата и отпатувајте. Било каде!

Кога се ближи викендот, дилемата е секогаш иста. Дали да одморите после работната недела, дали да ги завршите сите одложувани домаќински обврски или пак...

Кој вели дека бракот значи скротување?

Сите советуваат да стапиш во брак откако ќе доживееш се друго. Предупредуваат дека возбудливите работи, патувањето, истражувањето, забавувањето и страста завршуваат во моментот кога...

За вистински одмор: Хотели изградени на дрво

Лускузни хотели, стаклени прозори, поглед од највисоките катови, спа центри и внатрешни базени...Или пак, хотели во природа,  апартмани на дрво, поглед во длабочината на...

Три острови за кои не сте слушнале, а ќе сакате да...

Ништо не може да се спореди со одмор на остров, каде што можете да избегате од сè и да се „исклучите“ од реалноста. Хаваи,...
- Advertisement -