100 години живот во Њујорк во едно видео

0

Њујорк од секогаш бил културен и економски ценатар на светот, воедно и место кое ќе биде на листата на дестинации кои  некогаш мора да се посетат. Business Insider  преку видео прикажува како се менувал градот во минатите  години 100 години.


При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.