Стилски, модерно и удобно – Како да се облечете оваа сезона?

0

Топлите парчиња облека полека стануваат дел од нашето секојдневие.

Зимата речиси пристигна, а студените денови се се почести. Плетените џепмери, капи, шал и ракавици се неизбежни за овој период од годината.

За некои од нас ова време од годината е навистина збунувачко кога станува збор за вистинскиот избор на парчиња облека кои не само што ќе не заштитат и стоплат, туку и ќе направат да се чувствуваме удобно и сигурно во себе, но и да изгледаме модерно и пристојно.

Издвоивме неколку предлози за секојдневен, модерен изглед, комбинации за секаква прилика, кои воедно ќе ве заштитат од ниските температури и во ќе се чувствувате комфорно. 

Одберете топол капут, во впечатлива боја

Топлите чизми над колена се совршени за секоја комбинација

Долгите ”флафи” џемпери додаваат шмек и на наједноставната комбинација

Големите шалови во разни бои и слатките ”пом-пом” капчиња, конечно дојдоа на ред.

Со оглед на тоа дека плишаните материјали се ИН и оваа сезона, да не ги заборавиме неодоливите плишани капути 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.