Статуафест – Другото лице на улицата

0

На 14 и 15 септември на ул. Македонија со почеток од 18:30ч. па се до полноќ ќе се случува „СТАТУАФЕСТ – Другото Лице На Улицата“, меѓународен фестивал на уличните живи статуи и останатите. На фестивалот се подразбира дека ќе има и музичка програма, дџ сетови и едно многу интересно сценско изненадување за сите оние кои ќе го посетат овој настан.

Наскоро ќе бидат објавени имињата на продуцкиите кои ќе настапат на фестивалот и како улични живи статуи, но и на музичките артисти.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.