Старите предмети во домот нека изгледаат како нови

0

Секој од нас во домот има различни предмети кои веќе се остарени, не изгледаат убаво, сместени се во некој агол или во визбата и собираат прашина. Но, време е да ги разгледате сите тие стари предмети, да ја употребите имагинацијата и од нив да направите нови.

Старата дрвена маса разубавете ја со боја и дезенирана фолија.

01m

Држачот за цвеќе ќе добие нов лик ако го обложите со цврст материјал. Истото може да го направите и со стари шанкерски столчиња.02m

Аголните полици освежете ги со боја или декоративни самолепливи фолии за медијапан.03m

Плакарот на баба сега може да биде ваш. Исфарбајте го во бела боја.04m

Кој рече дека треба да купувате нови столици ако постоечките веќе не се функционални? Само претапацирајте ги…05m

Направете си удобна и уникатна спална со помош на пелети и сијалички.006mcopy

Расипаната гитара може да биде декоративен елемнт за вашата трпезарија или дневна соба.07

Украсете ги масите со мозаик кој ќе го направите сами или ќе побарате помош од искусни мајстори.08m

Стариот шкаф ќе биде одличен винтиџ елемент во вашата спална само ако додадете малку боја.09m

Од старите дрвени кути, направете шик фиокари.10m

Доколку ви е здосаден кујната, тогаш украсете ја.11m

Стариоте фиоки повторно може да ги вратите во функција.12m

Од старите куфери направете винтиџ масичка за кафе.13m

Дајте му живот на старите фиоки и плакари со помош на огледала.14m Пластичните столици на балконот може да изгледаат аристократски. Побарајте помош од шнајдер. 17m

Ако ви треба нова маса, направете ја од пелети.18m Старите куфери исто така може да ги употребите како полици во кујната. 20m

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.