СРЕДБА СО ВЕНКО АНДОНОВСКИ, ДОБИТНИК НА РАЦИНОВО ПРИЗНАНИЕ 2019

0

Денеска во 19:00 часот, во книжарницата ТРИ во ГТЦ, ќе имате можност да се дружите со мајсторот на зборот, генијалниот раскажувач на најчудесните приказни од животот, наградуваниот Венко Андоновски.

Повод за оваа убава средба со него е добивањето на високото Рациново признание за неговото најново прозно остварување „Припитомување на кучката“, во издание на Издавачки центар ТРИ.

Повеќе за авторот и неговото творшештво на следниот линк: https://bit.ly/312bxDE

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот