Совршените станови во Њујорк

0

Сите ние, барем еднаш сме мечтаеле за стан од соништата кој би можеле да си го дозволиме, целосно да го уредиме по наш вкус со луксузен мебел и уникатни украси. Кога веќе сме кај мечитите, ајде да мечтаеме.

Погледнете ги овие неколку станови кои се наоѓаат во срцето на Големото јаболко, моментално се на продажба, достигнуваат вртоглави цени и се многу популарни. Секој од овие станови е посебен и уникатен, со дизјанерски и уметнички предмети кои ги карактеризираат овие станови како вистински ремек – дела на архитектурата и дизајнот.

Ќе го задоволат секој вкус, затоа што нудат за секого по нешто, и за вљубениците во модернистичкиот стил, но и за оние кои го сакаат винтиџ стилот. И ако не можете да си ги дозволите, тогаш барем украдете по некоја идеја за декорирање која ќе ја употребите при уредувањето на вашиот дом.

70 Greene Street, цена: 12,350,000 долари

1

215 Chrystie Street, цена: 18,750,000 долари

2

362 West Broadway, цена: 11,500,000 dolara

3

53 Greene Street, цена: 14,050,000 долари

4

7 Harrison Street, цена: 25,000,000 долари

5

10 Sullivan Street duplex penthouse, цена: 25,000,000 долари

6

481 Greenwich Street, цена: 10,750,000 долари

7

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот