Совршени парфеми за почеток на новата година

0

Новата година секогаш не асоцира на промена. Си поставуваме нови цели и си ветуваме дека ќе бидеме подобри на секое поле од нашиот живот.

Сите секогаш се стремиме да изгледаме и да се претставиме најдобро што можеме, затоа не смееме да го запоставиме парфемот, кој говори многу за нас.

Новата година навистина носи промени, па време е и за промена на парфемот. Со кој мирис ќе ја започнете новата 2018та?

Ви нудиме листа предлози на ексклузивни и најдобри парфеми за оваа зима, совршени мириси со кои ќе ја започнете новата година и нема да оставите никого рамнодушни.

 

1. Roja Scandal – машки парфем


  1. Roja Scandal е богат, силен мирис на кој никој нема да остане рамнодушен.

 

 

2. Amouage Lyric – женски парфем 

Со Lyric Woman, Amouage ја редефинира употребата на розата во парфемот, со тоа што традиционалната нота ја претставува на сосема уникатен начин. 

3. Аmouage Interlude – машки парфем

Interlude Man е зачинет – дрвенeст мирис кој ќе ве освои веднаш.

4. М.Micallef Ananda Black – женски парфем

Неодолива комбинација на овошни мириси, јасмин, ванила.

5. М.Micallef Avant Garde – машки парфем

Avant Garde содржи комплексен состав, совршена зимска комбинација на мириси.


6. Juliette Has A Gun Moon Dance – женски парфем


Светлосниот, цитрусен мирис од луксузната колекција на Juliette Has A Gun е совршен парфем со кој ќе ја започнете новата 2018та година.

Овие парфеми можете да ги најдете во парфимеријата Anabella во хотел Мериот. За повеќе информации кликнете тука.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.