Совршена случајност – никогаш не е доцна за остварување на сонот

0

Луѓето понекогаш велат дека бајките се само за деца, но кога на некому ќе му се случи невистинита ситуација, сите може да ја почувствуваат таа магија.

Неодамна познатиот англиски музичар и рапер Tinie Tempah и фотографката и пејачка Toyin Bello имаа фотосесија во Нигерија.
Во еден кадар случајно е фатена нигерска девојка која продавала леб на улица.
zenski-magazin-ovo-je-dokaz-da-nikada-nije-kasno(6)
zenski-magazin-ovo-je-dokaz-da-nikada-nije-kasno(3)

Она што сигурно ќе ве воодушеви начинот на кој се развива приказната понатаму.

Личноста која случајно се нашла на фотографиите стана ни повеќе ни помалку вистински ѕвезда и се најде на познатите насловни страници од модните списанија.
zenski-magazin-ovo-je-dokaz-da-nikada-nije-kasno(7)

Откако Toyin била фасцинирана од нејзиниот неочекуван лик на фотографијата, решила да ја пронајде таа жена и да и понуди работа како фотомодел.

„Сите се прашуваа која е таа, дали е познат модел, но тоа беше совршена случајност“- напиша Toyin на својот Инстраграм профил.
tey-1
Потрагата по девојката започна и заврши одлично. 27 годишната Олаџумоке Орисагуна е мајка на две деца и откако Toyin ја пронајде веднаш и помогна да потпише моден договор со што девојката се најде на насловната страница на „This Day Style“.

Според оваа приказна никогаш не се знае кога бајката ќе стаса до нас…Но, вербата го движи светот.
zenski-magazin-ovo-je-dokaz-da-nikada-nije-kasno(01)
zenski-magazin-ovo-je-dokaz-da-nikada-nije-kasno(1)
zenski-magazin-ovo-je-dokaz-da-nikada-nije-kasno(2)

zenski-magazin-ovo-je-dokaz-da-nikada-nije-kasno(4)
zenski-magazin-ovo-je-dokaz-da-nikada-nije-kasno(5)
zenski-magazin-ovo-je-dokaz-da-nikada-nije-kasno(99)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.