Совршена сабота помината со хибридните автомобили на Toyota

0

Test Drive настанот кој денеска се одржа од 12 до 17 часот во City Mall помина во одлично расположение. Луѓето беа повеќе од заинтересирани да го искусат чувството на возење хибридни возила.

Хибридната технологија на TOYOTA не е само интелигентна и напредна технологија – тоа е иднината на автомобилите.

Totota го создаде првиот целосно хибриден автомобил (Toyota Prius) уште во 1997 год. и од тогаш продолжува да поставува нови стандарди во автомобилската индустрија.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот