Snow Ball колекцијата од M•A•C пристигна во Скопје!

0

Preview Night – промоција во продавницата на M•A•C!

На 5 Декември, во продавницата на M•A•C, се одржа Preview Night. За потрошувачите, се подготви мала коктел забава и се промовираше новата снежна, возбудлива и празнична колекција Snow Ball.

Преку моделите на кои се презентираше оваа колекција, потрошувачите на забавен и едукативен начин можеа да се запознаат со ефектите од колекцијата инспирирана од претстојната сезона.

Подгответе се за новата снежна колекција од M•A•C која сигурно нема да ве остави рамнодушни.

 

Откријте повеќе за колекцијата тука.

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.