Снежна кралица со новата Snow Ball колекција од M•A•C

0

Пристигна новата Snow Ball колекција од M•A•C, инспирирана од престојната сезона.

Снежни, возбудливи, ексцентрични.

Кармини! Никогаш доволно!

Пронајдете го вашиот ритам и внесете светлина во мракот. Едноставно, заблескајте.

Бидете забележани. Играјте слободно. Бидете светлина и носете светлина каде и да сте.

Најдобрата колекција на шминка штотуку пристигна и во нашиот град. Бидете подготвени да се воодушевите од празничните пакувања на колекцијата Snow Ball од M•A•C кои сигурно ќе ви го „замрзнат“ здивот.

Сенки за очи! Колку повеќе ги гледате толку повеќе се заљубувате во нив.

 

Танцувајте од утро до вечер, чувствувајте се живи и уживајте во новата генерација. Се гледаме на подиумот.


M•A•C има се што ви е потребно за да изгледте совршено како снежна кралица.


При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.