Смути за саботно релаксирање

0

Денеска е сабота и е време за релаксирање.
Топ Шоп рецептот за денес е токму таков: смути за опуштање.
Дали сте под стрес или не, е небитно бидејќи по овој спој на состојки сигурно ќе се опуштите.

Потребни состојки:

1 Банана
1 прстофат рендано морско оревче
1 голема лажиц  мед
1 грст бадеми
1 чаша јогурт со ванила
1 чаша  чај од камилица

Банана е корисна поради…
Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

Погледнете ја подготовката со единствениот нутрибулет!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот