Смути за комплетно опуштање

0

Под стрес сте? Или не. Како и да е, опуштете се со овој спој на состојки. Денешното смути е за релаксираност. Едноставно, брзо и лесно за подготовка.

  • 1  банана
  • 1 прстофат Рендано морско оревче
  • 1 голема лажица мед
  • 1 грст Бадеми1
  • 1 шолја јогурт со ванила
  • 1 шолја чај од камилица

Подготовка:

Ставете ги бадемите и измелете ги прво нив, а потоа додадете ја исечканата банана, јогуртот со вкус на ванила, медот и чајот од камилица. Измешајте ја смесата додека не стане хомогена и послужете се себеси.

Убав почеток на денот. На здравје!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот