Смути со лимон и целер за намалување на килограмите

0

Денеска е среда, среќен ден, а Топ Шоп препорачува смути со лимон и целер за намалување на килограмите. Сега слабеењето не мора да е стресно за телото. Ова смути е за вас!

Состојки:
2 стебло/дршка Целер, исечкани
1/2 Краставица, исечена на парчиња
1 Јаболко, исечено на парчиња
1 шолја/и Бадемово млеко
1 мала/и лажичка/и Стевија (по вкус)
1/2 Исцеден лимон (сок)
1 голема/и лажица/и Чиа семе

Стевија (по вкус)
Со сите истражувања за негативните ефекти од шеќерот, се чини дека се бара следната “здрава” алтернатива. Стевијата може да е тоа! Ова мало растение со слатки листови потекнува од Јужна Америка и ви нуди засладеност без калории и со соединенија кои можат да помогнат во регулирањето на нивото на шеќер во крвта, холестеролот и крвниот притисок.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот