Слики од Вевчанската ликовна колонија изложени во Њујорк

0

Деновиве во MC Gallery во Њујорк во се изложени слики од  Меѓународната ликовната колонија „Вевчански видувања” . Станува збор за повеќе од 50 уметнички творби на македонски, балкански и светски афирмирани уметници, учесници на Колонијата.

Сликите од Колонијата ќе бидат изложени MC Gallery во Њујорк до 20 април.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот