Шкорпијата и сексот

0

Мажот шкорпија е див и не треба да се шегувате со него кога станува збор за спалната соба. Шкорпиите сакаат да преземат целосна контрола кога станува збор за сексот. Тој сака да дава наредби во кревет и очекува од вас да ги следите. Ако сте жена со која сака да биде во романтична врска, тогаш вие ќе го имате само за себе. Но, ако не е таков случај, веројатно ќе има уште неколку други партнерки.
Идеална секс поза за овој маж е ”доги” стилот во секоја можна варијанта. Сепак тој сака да експериментира и доколку сакате да воспоставите подлабока врска со него, голема предност е ако го гледате во очи за време на сексот.

Жената шкорпија секогаш била и ќе остане божица на сексот. Таа има исклучително силен сексуален нагон во комбинација со стручни техники. Шкорпијата е жена со шарм што може да маѓепска соба полна со луѓе само со еден итар поглед. Таа ужива да биде задоволена исто колку што умее да го задоволи партнерот. Ако сакате да ја однесете во спалната соба, бидете физички подготвени да се справите со тој оган. И внимавајте на секој детаљ, таа го перципира секој допир, звук и мирис.
Идеално секс сценарио за неа би било доколку започнете во позиција каде лицата ќе ви бидат блиску и ќе се гледате во очи, а потоа можете да се свртите во било која друга позиција каде што погледот ќе ви биде вперен во нејзиниот. Потегнете и ја косата за да и пружите плус задоволство.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.