„Скопје креатива 2016“ започнува утре

0

Од 9 до 11 јуни, под мотото „Поврзиме со креативност“  на СРЦ „Плаја Виста“ под Кале ќе се оддржи петтиот фестивал на креативни индустрии „Скопје креатива 2016“  во организација на ЈУ Конгресен центар „Александар Македонски“ под покровителство на Град Скопје.

Овогодишната богата и шаренолика програма содржи 16 проект дизајни во неколку области на модниот дизајн, ентериери и мебел. Оваа година на Скопје Креатива 2016 ќе учествуваат дизајнери на 34 поп-ап продавници со свои лични изработки на модни додатоци, накит, филигран и предмети за дома.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот