Skin Long Wear Weightless Foundation SPF 15 – пристигна совршената пудра за сечиј тен од BOBBI BROWN

0

Најдете ја совршената пудра за вашиот тен Skin Long Wear Weightless Foundation SPF 15 – BOBBI BROWN.

Она што го посакува секоја жена е совршена покривност и долготрајност со природен, мултидимензионален мат финиш.

Skin Long Wear Weightless Foundation SPF 15 – BOBBI BROWN – Неверојатно мазна и прилагодлива пудра која овозможува 16 часовна долготрајност, удобност и чувство на леснотија во текот на целиот ден.

Со ултра свиленкаста емулзија, совршено балансирана мешавина со состојки за нега и активно контролирање на маснотијата на кожата, надополнета со пигменти за сите нијанси на кожа, Skin Long Wear Weightless Foundation SPF 15 е неверојатно мазна и прилагодлива пудра, во која веднаш ќе се вљубите.

Пигментите се прецизно избалансирани за да го креираат природниот спектар на нијанси за сите тонови на кожата.

Мултидимензионалниот мат финиш овозможува природен изглед каков што посакува секоја жена.

За производот
Без парабени; без сулфати; без фосфати; без сулфити
– Без глутен
– Дерматолошки тестиран
– Идеален за нормална и мрсна кожа

Производите на BOBBI BROWN може да ги најдете во парфимеријата Anabella Skopje City Mall.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.