СЕКСЕС – ПРИРОДЕН АФРОДИЗИЈАК

0

Сензуалноста, задоволството и страста – тоа се основните човечки потреби од кои денешното современо општество за жал e сè повеќе и повеќе лишено.

СТРЕСОТ КАКО РЕЗУЛТАТ НА ПРИРОДНИ СОСТОЈБИ И СЕКОЈДНЕВНИТЕ ОБВРСКИ НА СОВРЕМЕНИОТ ЧОВЕК

Истражувањата откриле дека со внесување на витамин Б3 во организмот, како и микроелементите селен и цинк и природни екстракти се оживува сексуалниот живот кај луѓето.

Така беа создадени овие два производа како додаток во исхраната SEXXES® за мажи и жени.

SEXXES® всушност претставува диететски производ (суплемент) за мажи и жени кој е целосно природен, придонесува за многу позитивни ефекти за телото, нема несакани последици. Со негово користење освен тоа што ќе го исфрлите стресот и напнатоста, помага и за подобрување на Вашиот сексуален живот.

ПОГОЛЕМА ЖЕЛБА НА ПРИРОДЕН НАЧИН

SEXXES® е прехрамбен додаток за поттикнување на возбудата и зголемување на либидото, кој е посебно прилагоден за потребите на активните мажи и жени. Научно потврдени формули со витамин Б3, селен и цинк, како и други природни екстракти и прашоци на внимателно одбрани растенија, овошје и печурки – двете верзии на пастили “ЗА МАЖИ” и “ЗА ЖЕНИ” ја поттикнуваат страста, даваат енергија и чувство на моќ. Секој од овие состојки веќе се користи, поради нивните позитивни ефекти врз човечкото тело. Бидете инспирирани!

ОГАН ВО ЉУБОВНИОТ ЖИВОТ НА АКТИВНИТЕ ЛУЃЕ

SEXXES® за мажи е додаток во исхраната во чиј состав содржи ниацин (витамин Б3), со што се намалува заморот и исцрпеност и селен кој помага во подобрување на сперматогенезата.

Во составот на овој артикл се наоѓаат природни состојки како што се мака во прав, женшен екстракти, гоџи бобинки, реиши печурки, анасон и јасмин. Сите овие природни екстракти осигуруваат дека во телото ќе внесеме доволно витамини (Б, Ц, Е, Д) и голем број на минерали, микроелементи и амино киселини.

SEXXES® ЗА ЖЕНИ е додаток во исхраната за зголемување на страста, со ниацин (витамин Б3), микроелемент цинк и природни екстракти, прав од внимателно избрани растенија, овошје и печурки.

Сите екстракти имаат многу позитивни ефекти врз телото, чувство на уживање кое не сакаме да го пропуштите!

Ниацин (витамин Б3) го намалува заморот и исцрпеноста, а цинкот ја подобрува плодноста и репродукцијата.

СЕКСЕС – ПРИРОДЕН АФРОДИЗИЈАК

Губењето на либидото се случува кај повеќе од една третина од жените и кај еден од шест мажи, а експертите тврдат дека ова станало растечки проблем кај мажите кои често се под стрес.

Кои се причините за недостатокот на либидото?

Стресот и другите околности во нашето современо општество може да ја намалат желбата за секс. Но, пред илјадници години, примитивните народи ширум светот откриваат позитивни сексуални ефекти, извадоци од растенија, корени и плодови од природата кои имаат влијание врз човечок.

Како да знам дека SEXXES® е безбеден?

SEXXES диететските додатоци се прават врз основа на HACCP (анализа на ризик и критични контролни точки) на сеопфатна методологија за производство на храна во Германија под строга контрола, важечка за користени состојки и за производство на производот.

Како да го користите SEXXES®?

Таблетата се конзумира со топење во уста.

Кој може да земе SEXXES®?

SEXXES е за мажи и жени постари од 18 години. Речиси нема ограничувања во однос на користење на производот.

Која е дозволената количина на SEXXES®?

Препорачаната доза е 1-2 таблети дневно.

При објавување на  материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.