Sex and the City водич – каде се наоѓаат популарните места од серијата

0

Сексот и градот засекогаш ќе биде асоцијација за Маноло Бланик, космополитен, островот Менхетен. Њујорк беше петтиот карактер во серијата, чија премиера беше пред 18 години.

Тешко би било да се замислат четирите ликови во серијата, Кери, Миранада, Саманта и Шарлот, со нивните чевли вредни 400 долари и розовите коктели, како живеат на друго место.

Местата кои беа споменувани и каде беше снимана серијата, станаа нови обележја на градот. Дел од нив постојат, а дел веќе ги нема.

Станот на Кери, улиците каде таа шеташе со Ејдан и Биг, Централ Парк, домовите на другите девојки, Тифани, нивната кафетерија, Прада,  и уште многу места се уште се дел од Њујорк и можат да се видат ако решите да го видите градот на светот.

Ви ги прикажуваме во продолжение, заедно со нивната адреса.

Станот на Кери – 66 Perry Street

01-carrie-bradshaw-apartment-67-perry-street

Апартманот на Шарлот и сета негова луксузност – 700 Park Avenue

02-charlotte-york-apartment-700-park-ave

Станот на Миранда – 331 West 78th Street, Apartment 4F

03-miranda-hobbes-apartment-331-west-78th-street

Станот на Саманта  – 300 Gansevoort Street

04-samantha-jones-apartment-300-gansevoort-street

Manolo Blahnik-31 West 54th Street

05-manolo-blahnik-31-west-54th-street

Tiffany & Co. – 727 Fifth Avenue

06-tiffany-and-co-727-fifth-ave

The Pleasure Chest – 156 Seventh Avenue South

07-the-pleasure-chest-1150-2nd-ave

Prada Flagship Store – 575 Broadway

08-prada-flagship-store-575-broadway

Dolce & Gabbana-717 Fifth Avenue

10-dolce-and-gabbana

Barneys New York

14-barneys-new-york

Magnolia Bakery-401 Bleecker Street

16-magnolia-bakery

Central Park – East 72nd Street

21-central-park

Russian Samovar-256 West 52nd Street

22-russian-samovar

Местото каде Биг и кажува на Кери дека е верен со Наташа,Eleven Madison Park-11 Madison Avenue

28-eleven-madison-park

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот