Селфи со двојник од минатото

0

Со оглед на тоа колку луѓе живеат на овој свет, не е никакво чудо ако некогаш, некаде сретнеме сопствен двојник – личност што изгледа исто како нас.

Но, што ако нашиот двојник живеел во минатото и неговиот лик ги исполнува ѕидовите на познатите музеи ширум светот?

Bored Panda состави листа oд неколку сомнителни патници низ времето, кои се фотографирале покрај својот двојник од минатото.

Не се доволни зборови за да ви доловиме колку е ова уникатен момент, па затоа погледнете ја колекцијата со невообичаените, интересни фотографии…

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот