Секојдневна елеганција: нова пролетна колекција на Џенифер Лопез

0

„Сите ние имаме уникатно чувство за стил. Тоа е одраз на нашиот карактер“- вели Џенифер Лопез.

Популарната пејачка и актерка веќе неколку години се занимава со дизајнирање на модни колекции – Kohl’s, а неодамна ја претстави и новата пролетна колекција за облека и линија за накит- Endless Jewlery & Coppel.

zenski-magazin-moda-kezual-elegancija-prolecna-kolekcija-dzenifer-lopez-1 (1)

Пролетната колекција на 46- годишната ѕвезда се какратеризира со концепт на секојдневна елеганција. Пруги, нежни пролетни бои и џинс панталоните се само мал дел од бројните парчиња.

zenski-magazin-moda-kezual-elegancija-prolecna-kolekcija-dzenifer-lopez-1 (01)

Џенифер Лопез за доплнување на изгледот за пролетните денови предлга ракавици од кожни траки со привезоци од метал кои ќе можете да ги изберете по ваш вкус- потковица, срце, месечина, ѕвезди…
Можете да изберете и амајлија од широката палетна на колекцијата.

Погледнете ја пролетната колекција за 2016 година на оваа ѕвезда со беспрекорен стил.

zenski-magazin-moda-kezual-elegancija-prolecna-kolekcija-dzenifer-lopez-1 (2)
zenski-magazin-moda-kezual-elegancija-prolecna-kolekcija-dzenifer-lopez-1 (7)
zenski-magazin-moda-kezual-elegancija-prolecna-kolekcija-dzenifer-lopez-1 (8)
zenski-magazin-moda-kezual-elegancija-prolecna-kolekcija-dzenifer-lopez-1 (9)
zenski-magazin-moda-kezual-elegancija-prolecna-kolekcija-dzenifer-lopez-1 (10)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот