СЕ ОТВАРА M∙A∙C ВО СКОПЈЕ!

0

MAC козметика ја отвара својата продавница во Скопје City Mall на 15 јуни.

Точно во 10:00 часот продавницата ја отвара својата врата за сите македонци и дарува подароци на првите 200 купувачи!

Поточно, првите 200 купувачи, ќе го добијат на подарок легендарниот Retro Matte кармин.

MAC козметиката за првпат доаѓа на македонскиот пазар и конечно сите ќе можат да уживаат во еден од најголемите светски make up брендови на денешницата.

 

Во продавницата во Скопје City Mall ќе може да се најдат легендарни производи како MAC Retro Matte „Velvet Teddy“  и „Ruby Woo“ карминот, MAC Mineralize Skinfinish „Soft & Gentle“ хајлајтер и многу други, но и врвни лимитирани колекции кои секој месец ќе влегуваат во Македонија.

 

На 15 јуни, во продавницата на MAC ќе бидат присутни неколку вешти make up артисти кои ќе ги упатат купувачите во новите трендови и тајните на производите.

Локација:

Скопје City Mall

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот