Само за невестите што сакаат да шокираат

0

Израелскиот креатор на венчаници, Алон Ливни, го шокираше светот на модната недела во Њујорк, кога го претстави својот невестински фустан.

И со само неколку фустани ги поместо модните граници, барем кога се во прашање невестите коишто не сакаат да бидат конвенционални, кои се гордеат со своето тело и кои сакаат да шокираат. А очигледно бројот на тие невести е сè поголем.

alon-livne-heaven-dress

Креацијата е комбинација од едноделен костим за капење и лелеаво здолниште, дополнети со сребрени детали и детали од тантела.

alon-livne-venus-dress

Сите фустани од колекцијата на Ливни се инспирирани од грчките божици, а идејата му била да создаде нешто невообичаени, уникатно, фустан за кој ќе зборуваат сите, а да е истовремено и женствен и нежен.

Мислите ли дека успеал?

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар