Русинката Анастасија Книјазева – најубавото девојче на светот

0

Детски модел и инстаграм ѕвезда, шест годишната Анастасија ја нарекуваат ”најубавото девојче на светот”.

Со преку 500 000 следбеници на инстаграм (@anna_knyazeva_official), од ден на ден светот се повеќе дознава за оваа русокоса жива кукла.

Мораме да признаеме дека навистина со причина стекнува светска слава, а коментарите кои кружат по социјалните мрежи звучат вака:
„Не сум видел поубави очи досега.“;
„Ова е можеби најубавото девојче во светот.“;

Во прилог погледнете ги фотографиите од прекрасната Анастасија, споделувани на социјалните мрежи…

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот